رشد جمیعت در کشور و تعداد شهروندانی که وارد بازار کار می شوند و با بیکاری مواجه هستند باعث بروز مشکلاتی در زمینه تهیه مسکن و اجاره آپارتمان های مسکونی شده است.

امروزه به دلیل بیکاری تعداد زیادی از نیروهای جوان بسیاری از شهروندان به دنبال کار در شهرهای بزرگ هستند تا با مهاجرت به شهر های بزرگ تر و پیدا کردن شغل مورد نظر خود بتوانند برای خرید و یا اجاره مجتمع یا آپارتمان مسکونی اقدام کنند.

متاسفانه به دلیل کمبود کار در شهرستان های کوچک اجاره املاک مسکونی برای زوج های جوان بسیار مشکل ساز شده است. یکی از دلایل رکود بازار مسکن و ساخت و ساز املاک مسکونی را می توان افزایش جمعیت بیکار جامعه دانست.

افزایش جمعیت و نبود کار با درامد کافی مشکلات نداشتن پول کافی برای خرید مسکن و یا اجاره واحد های مسکونی باعث به وجود آمدن رکود مسکن و پایین آمدن میزان خرید و فروش آپارتمان های مسکونی و املاک تجاری گردیده که این امری نگران کننده است.

در شهرهای بزرگ به دلیل از بین رفتن خاک های حاصل خیز برای ساخت و ساز مسکن و املاک مسکونی و تجاری باعث کاهش ساخت و ساز مسکن می شود. در نتیجه افزایش جمعیت در شهر های بزرگ و کاهش ساخت و ساز مسکن باعث گران شدن قیمت ملک مسکونی در این شهر ها می شود.

در شهر تهران به ازای هر فردی زمین شهری 90 متر مربع می باشد. بنابراین با افزایش جمعیت در شهرهای کلان علاوه برگران شدن املاک مسکونی و تجاری شاهد ترافیک های سنگین و آلودگی هوا نیز هستیم.

به دلیل عدم مدیریت صحیح در کلان شهر ها بخصوص در تهران می توان گفت که به طور مثال فرمانیه که در گذشته دارای زمین های کشاورزی و باغ بود امروزه با ساخت و ساز خانه های ویلایی و آپارتمان در این منطقه زمین های کشاورزی از بین رفته اند.

کلمات کلیدی: افزایش جمعیت، خانه های ویلایی، زمین های کشاورزی، رکود مسکن، کاهش ساخت و ساز، قیمت ملک، گران شدن ملک مسکونی، ترافیک سنگین، املاک تجاری، تهیه مسکن، بیکاری

منبع خبر

ارسال پاسخ