به گزارش سایت اخبار مسکن

برای خرید خانه یکی از تسهیلاتی که در اختیار عموم قرار دارد و به عنوان یکی از مواردی که می تواند کمک به خرید خانه نماید وام مسکن می باشد که با شرایط مختلفی واگذار می شود تا افرادی که دارای بودجه کمی در این زمینه می باشند در نهایت بتواند اقدام به خرید خانه کنند.

خرید خانه و ساختمان با شرایط مختلفی صورت می گیرد و می توان گفت که با وجود قیمت های بالایی که برای خرید خانه و مسکن وجود دارد در نهایت باید بودجه فرد متقاضی به اندازه ای باشد که بتواند اقدام به خرید مسکن نماید.

از آنجایی که قدرت اقتصادی در میان بسیاری از اقشار جامعه کم شده است و در این بین برای متقاضیان خرید خانه کمبود بودجه وجود دارد پس بهتر است که این کسر بودجه توسط وام های مسکن و یا سایر تسهیلات مسکن جبران شود.

اما به دلایل مختلف شاهد کم بودن تقاضای دریافت وام مسکن برای متقاضیان خرید مسکن می باشیم و این امر علل مختلفی دارد و گاهی علل آن به سود بالای بانکی و یا مبلغ بالای اقساط این وام ها برمی گردد. با کاهش تقاضا برای دریافت وام در نهایت افرادی که با کمبود بودجه خرید خانه مواجه هستند در نهایت اقدام برای خرید خانه نمی کنند و به طور کلی تعداد زیادی از واحدهای عرضه شده نوساز فروش نرفته و کلید نخورده باقی می ماند و در این صورت عرضه زیاد و تقاضا کم می شود.

عدم تعادل برای عرضه در سال های اخیر سبب خالی ماندن واحدهای مسکونی زیادی می شود و ممکن است که در نهایت با بهتر شدن اوضاع بازار مسکن اقدام به خرید خانه صورت بگیرد و با فشار تقاضا روبرو شویم.

کلمات کلیدی: واحدهای مسکونی، اوضاع بازار مسکن، اقدام به خرید خانهف بودجه خرید خانه، دریافت وام مسکن، متقاضیان خرید خانه، وام مسکن، خرید خانه، خانه و ساختمان، خرید مسکن، اقدام به خرید خانه

منبع خبر

ارسال پاسخ