ساخت و ساز آپارتمان های لوکس و نو ساز با تمامی امکانات ساختمانی با قیمت مناسب مورد استقبال بسیاری از شهروندان قرار می گیرد.

در ارومیه ساخت و ساز آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی نوساز کاهش پیدا کرده است. و با افزایش بافت های فرسوده و ملک های فرسوده غیر قابل سکونت در این شهر رو به رو هستیم. از دلایل افزایش بافت های فرسوده و کاهش ساخت و ساز در ارومیه می توان به رکود بازار خرید و فروش املاک مسکونی اشاره کرد.

با کاهش معاملات مسکن و املاک تجاری در این شهر سازندگان آپارتمان های مسکونی و انبوه سازان به دلیل نداشتن نقدینگی کافی برای ساخت و ساز آپارتمان ها مسکونی دیگر اقدام به ساخت و ساز آپارتمان ها و املاک تجاری نمی کنند.

افزایش بافت فرسوده در شهر ها علاوه بر این که در زیبا سازی شهر تاثیر منفی می گذارد،  باعث افزایش جمعیت در مناطق حاشیه شهر ها می شود.

بخش مسکن که یکی از مهم ترین اهداف دولت می باشد در صورتی به رونق می رسد که علاوه بر این که ساخت آپارتمان ها و واحد های مسکونی با هزینه های ساخت و ساز کمتر افزایش یابد، منبع درآمد افراد جامعه هم بیشتر شود..

با توجه به این موضوع که در کشور ایران رشد جمعیت شهرنشین به 74درصد رسیده است و خانواده هایی که در روستاها زندگی می کردند برا سکونت به آپارتمان های مسکونی پناه آورده اند. و برای داشتن شغل پر درآمد به شهر ها مهاجرت کرده اند، اصلاح و توجه به روشهای زندگی امری ضروری می باشد.

تکمیل پروژه های راه سازی و تبدیل خانه های کلنگی به آپارتمان های مسکونی نو ساز می تواند در رشد صنعت مسکن و کاهش جمعیت شهر نشین تاثیر گذار باشد.

کلمات کلیدی:افزایش بافت فرسوده، تکمیل پروژه راه سازی، زیباسازی شهر، شغل پر درآمد، آپارتمان مسکونی، حاشیه شهر ، جمعیت شهر نشین، منبع درآمد، ساخت و ساز آپارتمان لوکس، امکانات ساختمان

منبع خبر

ارسال پاسخ