با توجه به راکد بودن بازار مسکن و خرید و فروش آپارتمان ها و مجتمع های تجاری می توان گفت که در حال حاضر خرید و فروش خانه های کلنگی در تهران کاهش پیدا کرده است.

از جمله دلایل رکود بازار اقتصادی کشور خرید و فروش خانه های کلنگی این موضوع است که به دلیل این که انبوه سازان نتوانسته اند آپارتمان های مسکونی ساخته شده خود را به نقدینگی برسانند. در نتیجه عدم نقدینگی بازار معاملات خانه های کلنگی هم با بحران مواجه می شود.

بازار راکد خرید و فروش املاک مسکونی باعث ایجاد خلل در کار انبوه سازان و عدم انگیزه آن ها برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی جدید شده است.

اگر بخشی از نقدینگی کشور به ساخت و ساز مسکن تعلق گیرد بسیاری از مشکلات خرید و فروش و بیکاری قشری که از این طریق کسب درامد می کنند حل خواهد شد..

خرید و فروش خانه های کلنگی با متراژ های بالا در مناطق خوب تهران دارای قیمت های بسیار سنگین می باشد. و انبوه سازان در وضعیت کنونی بازار مسکن برای خرید خانه های کلنگی با قیمت های بالا ریسک نمی کنند.

در حال حاضر تولید مسکن هیچ گونه نقدینگی و سود دهی برای سازندگان واحد های مسکونی ندارد. و وجود مالیات های ساخت و سازآپارتمان های مسکونی و بیمه کارگران ساختمانی خلاف توسعه بخش ساخت و ساز مسکن عمل می کند. و در چنین شرایطی معامله خانه های کلنگی کار عاقلانه ای نمی باشد.

این نکته را باید خاطر نشان کرد که در عصر کنونی که بازار تورم مسکن 4.6 درصد از میزان تورم عمومی کمتر می باشد. به فروش نرفتن واحد های مسکونی و مجتمع های تجاری ساخته شده و خواب سرمایه انبوه سازان برای آن ها ضرر می باشد.

کلمات کلیدی: تورم مسکن، خواب سرمایه، خانه های کلنگی، بیمه کارگران ساختمانی، مناطق خوب تهران، خرید و فروش خانه کلنگی،بازار مسکن، مالیات ساخت و ساز، واحد های مسکونی

منبع خبر

ارسال پاسخ