به گزارش سایت اخبار مسکن

امروزه تعداد خانه های ویلایی نسبت به گذشته بسار کاهش یافته است. با افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ بخصوص تهران می توان گفت که بیشتر خانه های ویلایی تخریب شده اند و جای خود را به آپارتمان های مسکونی داده است.

در گذشته به دلیل ارزان بودن زمین های قابل ساخت و کم بودن جمعیت شهرهای بزرگ، در بیشتر شهرهای کشور ساخت خانه های ویلایی بیشتر از آپارتمان های مسکونی رواج داشت.

ساخت خانه های ویلایی با بافت قدیمی و ساده در گذشته بسیار مرسوم بود. با افزایش جمعیت و گران شدن زمین های قابل ساخت خانه های ویلایی کم کم جای خود را به آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی با تعداد واحد زیاد داد.

امروزه در شهرهای بزرگ از جمله تهران می توان گفت که تعداد خانه های ویلایی بسیار کاهش یافته است. بالا رفتن سن بنای خانه های ویلایی از دلایل دیگر تخریب آن می باشد. بسیاری از مالکان خانه های ویلایی، با افزایش سن بنای خانه های ویلایی خود اقدام به تخریب آن و مشارکت در ساخت آپارتمان های مسکونی می کنند.

خانه های ویلایی با سن بنای زیاد ایمنی جان ساکنین خانه های ویلایی را به خطر می اندازد. این امر موجب بازسازی خانه های ویلایی و یا تخریب آن و تبدیل شدن به آپارتمان های مسکونی می باشد.

آپارتمان های مسکونی امروزه به دلیل افزایش جمعیت با تعداد واحد های زیاد و یا به صورت مجتمع های مسکونی ساخته می شوند. نبود درآمد کافی برای خرید و ساخت خانه های ویلایی از دلایل دیگر برای رشد ساخت و ساز آپارتمان های مسکونی می باشد.

ساخت خانه های ویلایی با استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت هزینه بسیار بالایی دارد. نبود فضای کافی برای ساخت خانه های ویلایی با افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ از دلایل گران شدن خانه های ویلایی می باشد.

کلمات کلیدی: ساخت خانه های ویلایی با استفاده از مصالح ساختمانی خوب، افزایش جمعیت، بازسازی و یا تخریب خانه های ویلایی، افزایش سن بنای خانه های ویلایی، مشارکت در ساخت آپارتمان های مسکونی

ارسال پاسخ