شهر تهران در سال های متوالی با مشکلات مختلفی در زمینه های مختلف مواجه بوده است. از جمله مشکلات دامنگیر در شهران تهران مسئله آلودگی هوا می باشد. بسیاری از مشکلاتی که در پایتخت وجود دارد قابل حل هستند اما در این میان مشکلاتی هم جود دارد که تا سال ها غیر قابل اصلاح می باشند.

با صدور پروانه ساخت و ساز املاک مسکونی و تجاری در  طی سال های گذشته، انبوه سازان اقدام به ساخت آپارتمان های مسکونی با تعداد واحد های زیاد و ساخت مجتمع های تجاری عظیم در قسمت های مختلف تهران کردند.

موضوعی که مطرح است و باید قابل توجه قرار گیرد مسئله عدم مدیریت صحیح شهری در پایتخت است. زیرا با صدور پروانه ساخت آپارتمان ها و واحد های مسکونی و تجاری در تهران علاوه بر این که باعث افزایش آلودگی شد، تخریب محیط زیست و افزایش جمعیت را هم در پی داشت.

بسیاری از واحدهای مسکونی که در تهران ساخته شده است به دلیل گران بودن قیمت و بالا بودن هزینه رهن و اجاره واحدهای مسکونی و تجاری خالی است. و این موضوع نشان دهنده مدیریت شهری غلط می باشد.

در حال حاضر در مناطق ختلف شهر تهران 500 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد که این موضوع نگران کننده است. برای رسیدن به هدف برنامه ریزی صحیح مدیریت شهری و رونق بازار مسکن لازم است که سیستم های نظارتی برای نظارت بر کار شهرداری وجود داشته باشد.، تا پیشبرد برنامه های صنعت مسکن و ساخت آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی به درستی پیش رود.

با مدیریت صحیح شهری می توان بازار مسکن و شهرسازی را رونق تازه بخشید. ساخت و ساز آپارتمان های مسکونی به شیوه صحیح و در مناطق مناسب تهران با استفاده از طراحی خوب و استفاده از مصالح ساختمانی قیمت مناسب برای ساخت واحد های مسکونی و تجاری می تواند کاری اثر گذار برای حفظ سرمایه ملی باشد.

کلمات کلیدی: مدیریت صحیح شهری، واحدهای مسکونی، سیستم نظارتی، برنامه صنعت مسکن، سیستم نظارت بر شهرداری، رهن و اجاره واحد مسکونی، آلودگی هوا، حفظ سرمایه ملی

منبع خبر

ارسال پاسخ